Hakkımda


Bu internet sitesini kurmadaki amacım, uzun süredir biriktirdiğim Ankara fotoğraflarının bilinirliğini ve kolay bulunmasını sağlamaktır. Siteyi kurmamdaki en büyük etken eskiturkiye.net internet sitesi oldu. Sitenin görünümü ve kullanımını mantıklı buldum. WordPress bilgimle beraber aynı sistemi kurmam uzun sürmedi.

Kendimi kısaca tanıtacak olursam yaklaşık 8 yıldır Ankara’da memurluk yapmaktayım. Atatürk Ortaokulu ve Ankara Kız Lisesi’nde okudum. Kırıkkale Üniversitesi İşletme mezunuyum. 2 yıl kadar Kızılay’da kitabevinde çalıştım, sonrasında ise 2 yıllık turizm sektörü geçmişim var. Bu aralar bir belediyede memurluk yapmaktayım. Meslek olarak grafik tasarımcıyım aynı zamanda drone pilotuyum. Kendi arşivimden fotoğraflar da paylaşacağım.

Fotoğrafların çoğu anonim olmakla birlikte vakıf, dernek, ulusal ve uluslararası fotoğraf kütüphaneleri arşiv fotoğraflarını da kaynak belirterek paylaşacağım. Fotoğrafların çok büyük çözünürlüklü halleri de arşivimde mevcut. Arşivim de yaklaşık 20.000 adet fotoğraf bulunmakta. Genel ilgi alanım Ulus ve civarı olduğu için arşivde bu bölgeden bolca fotoğraf bulabileceksiniz.

Babam Ankara şehir araştırmacısı olduğu için evimizde ve kendi kütüphanemde bolca Ankara kitabı var. Genel beğenim edebiyat olsa da zamanla Ankara okumalarımı da düzenli hale getirdim. Okuduğum, göz attığım ve kaynak olarak kullandığım kitaplardan da bu sitede bahsedeceğim.

Fotoğrafları telif hakkı gerektiren bir ortamda kullanmak istiyorsanız telif araştırmanızda yardımcı olabilirim. Bu siteyi kaynak olarak göstermeyiniz.

Bu site bir katalogdur. Fotoğrafın kim tarafından, ne zaman, nerede yayınlandığını göstermektedir. Sosyal medyada kaynaksız paylaşılan fotoğraflardan rahatsızlık duyduğumu da açıklamak isterim. Genç kullanıcılardan tutunda yaşça büyük abilerimizin sosyal medya sayfalarında bile kaynak konusu es geçilmekte. Google’da o fotoğrafı görüp kendilerine gönderen kişiyi kaynak olarak göstermekteler. Bu tutumun çok yanlış olduğunu belirtmek isterim.

Sitede telif gerektiren veya yanlış isimlendirilen bir fotoğraf varsa bildirildiğinde hemen düzenleyebilir veya kaldırabilirim.

İletişime geçmek isterseniz msadikerdogan@gmail.com adresine yazabilirsiniz

Hakkımdamsadik